بیت کوین به زبان ساده

بیت کوین به زبان ساده

در این مقاله کوتاه و به زبان ساده بیت کوین را توضیح میدهم و این که شبکه و تراکنش های آن به چه صورت است.

 

 

پیدایش و توضیحات

 

بیت کوین یک ارزدیجیتال غیر متمرکز هست که در سال ۲۰۰۹ توسط شخص یا اشخاصی به نام ساتوشی ناکاماتو به وجود آمد،هویت این افراد تا به امروز مخفی مانده است. بیت کوین یک نوع رمز ارز هست به خاطر این که از رمزنگاری برای حفظ امنیت استفاده میکند.هیچ بیت کوین فیزیکی وجود ندارد،فقط موجودی در یک دفترکل نگهداری میشود.

 

 

 

بیتکوین چه کمکی به ما میکند؟

 

فرض کنید شما میخواهید پولی را  به حساب یک فردی واریز کنید در این صورت شما باید از سیستم بانکداری استفاده کنید تا تراکنش شما تایید شود و پول به حساب مقصد واریز شود و بانک به تمام حساب ها دسترسی دارد و هروقت که بخواهد میتواند آن را ببندد و یا تغییراتی در آن ایجاد کند،اما سیستم پرداخت بیت کوین نیاز به سازمان واسطی مثل بانک را از بین میبرد و شما برای خرید و فروش و انواع معاملات نیازی به شخص سومی ندارید.

 

 

 

 

عملکرد شبکه

 

تمامی تراکنش ها در شبکه بیت کوین با توان محاسباتی بسیار قدرتمندی محاسبه و تایید میشوند که به این پروسه استخراج نیز میگویند.این رمز ارز با استفاده از یک سیستم دفتر کل غیر متمرکز به نام بلاکچین ایجاد،توزیع،معامله و ذخیره میشود.
سیستم بیت کوین مجموعه از رایانه ها هست(ماینرها) که همگی کد بیت کوین را اجرا و زنجیره بلوکی آن را ذخیره میکنند.

 

 

 

 

 

نکته پایانی

 

بیت کوین توسط هیچ سازمان یا نهاد دولتی کنترل نمیشود و به صورت غیر متمرکز میباشد،از این رو در برخی کشور ها معاملات و  استخراج بیت کوین ممنوع اعلام شده است ولی با این حال سرعت رشد و فراگیری ارز های دیجیتال به قدری زیاد است که خیلی از افرادو سازمان ها را به سمت خود جلب کرده است.

 

اسکرول به بالا